„Pane Bože to vypadá úžasně!“, „Já nevím, kde začít.“, „Už jsi měl hot dogy?“ – to byly první věty, které mě v sobotu přivítaly v pražské Tiskárně na Vzduchu, neboť se tam konal druhý ročníku festivalu prstového jídla.

Sami organizátoři toto označení vysvětlují následovně: „Finger food, to jsou předkrmy, jednohubky, chlebíčky, tapas, dezerty a tak dále. Prostě jídlo, na které nepotřebujete příbor!“. Ale nenechte se zmást, ona taková jednohubka může být i mini hot dog od Hot God nebo masová taštička od Antojos Latinos, a tyhle dvě dávky po sobě člověka na nějakou chvíli skutečně nasytí (na to ještě cupcake od Sweet cupcake Prague a kafe z mého oblíbeného Alchymisty a tradá do přilehlého lehátka :).

Protože se jednalo o druhý ročník (a na prvním jsem měl to štěstí si zafotit taktéž), mohu s klidným svědomím uznat, že organizátoři vychytali prakticky všechny mouchy předešlého ročníku. Fronty byly jenom na pár místech a netrvaly dlouho, jídla byl všude dostatek a cena mi přišla přiměřená. Reakce lidí kolem mě byly víc než pozitivní a doufám, že i z fotek je vidět, že všichni vypadali příjemně opojeně a šťastně.

Jsem moc rád, že se dějí takové akce. Na kraji Stromovky se prostě sejdou stánky z restaurací z širšího okolí a lidé tak mají příležitost dostat se k jídlům, na které by třeba jinak nepřišli, nebo by se prostě báli experimentovat. Držím týmu z Tiskárny palce a přeji víc takových akcí!