Miroslav Paleček - Ježkárny

Za posledních několik měsíců mě potkalo neuvěřitelné množství hudebních zážitků. Díky mému skvělému tátovi (který je mimo skvělého táty i skvělým muzikantem) jsem mohl spolupracovat s Mirkem Palečkem na natáčení jeho poslední desky s názvem Ježkárny, která aktuálně vychází u Supraphonu.

Ze spolupráce mám obrovskou radost, protože jsem do dvou skladeb využil mou nedávno pořízenou akustickou baskytaru, ale co hlavně – do nádherné skladby Tmavomodrý svět jsem si zahrál na bezpražec. Mimo to, že miluju zvuk bezpražce, mám také moc rád tuhle skladbu.

Tmavomodrý svět složili společně Ježek, Voskovec a Werich v roce 1929. Text si naprosto bravurně pohrává s češtinou, ovšem mě osobně nejvíc zamrazilo, když jsem si přečetl a uvědomil, že vystihuje Ježkovu téměř úplnou slepotu – byl schopen rozeznávat jen tmavé odstíny modré…

Ježkárny si můžete koupit na iTunes, Google Play i poslouchat na Spotify.

 

The DOKK & RajvoSa Prag Band

Aby toho nebylo málo, začíná se nám pěkně rozjíždět společný hudební projekt s Tomášem Matějičným – corefolková kapela The DOKK. Máme naplánovaná vystoupení na několik příštích měsíců a stále domlouváme další. Zřejmě se nevyhneme ani nějakému tomu nahrávání, na což se maximálně těším! Jestli DOKKáče ještě neznáte, určitě mrkněte na www.thedokk.cz a poslechněte si pár ukázek.

The DOKK

Mým nejnovějším hudebním dobrodružstvím je participace v kapele RajvoSa Prag Band. Popsat žánr téhle bandy není úplně jednoduché, já tomu říkám jednoduše balkánské funky, protože repertoár i kořeny kapely sahají do Bosny a zpívá se bosensky, chorvatsky i anglicky. Děláme nové věci a zkoušíme na nadcházející koncerty, určitě sledujte Facebook kapely pro všechny novinky.

Jó je fajn, když člověk může dělat to, co ho baví!

RajvoSa Prag Band